אופניים בטוקיו
יפנית בדיווש בשיבויה. על האופניים בכל עונות השנה! (גם בארץ)

טוקיו הינה אחת הערים המדהימות בעולם (דעתי ידועה: העיר מספר 1 בעולם!).

למרות שבעיר זו מערכת תחבורה ציבורית יעילה ומהירה, אם יש לכם זמן, אני ממליצה לדווש בה על אופניים.

זו הדרך הטובה ביותר להכיר עיר!

 

היכן להשיג אופניים בטוקיו ולאיזה חוקים יש לציית? קראו כאן!

 

היכן ניתן להשיג אופניים בטוקיו?

קנייה:

אם ביקורכם בעיר הוא למשך מספר חודשים, אולי שווה לרכוש זוג אופני עיר. אופני העיר הפשוטות, עם הסל מקדימה, הינן הפופולאריות ביותר ביפן ומכונות "צ'רינקו"- Charinko.

ניתן לרכוש אופניים כאילה בזול ברשתות כגון "דון קיחוטה" ב 8,000-15,000 יין (סביב ה- $100). תוכלו לתת אותם למישהו במתנה לכשתעזבו או למכור אותם.

תוכלו גם לרכוש זוג אופניים יד שנייה, דרך לוח הזרים "Tokyo Notice Board". חפשו תחת קטגוריית "אופניים" או "Sayonara Sale" באתר Tokyo Notice Board.

למי שרוצה אופניים יותר ממותגות/ רציניות, כדאי לרכוש סמוך לתחנת Ochanomizu, שם אאוטלטים רבים למוצרי ספורט וחנויות אופניים.

השכרה:

חנות אופניים בטוקיו
חנות אופניים טוקיואית

 

ניתן לשכור אופניים לפי שעה/ יום/ שבוע חודש וזה דיי זול.

הרשימה המליאה של כל חנויות השכרת האופניים באנגלית- כאן:  http://rentabike.jp

בגדול, המחירים נעים בין 200 ל-3,000 יין ליום. יש מקומות בהם ניתן לשכור אופניים ב- 2,000 יין לחודש, כמו במרכז להשכרת אופניים של רובע Setagaya, סמוך לתחנת Sangen Jaya , שתי תחנות משיבויה על ה- Den-en-toshi line.

מחירי השכרת אופניים שלהם: 200 יין ליום, 2,000 יין לחודש (עם פיקדון של 500 יין) ועבור אופניים חשמליים: 300 יין ליום ו- 3,500 יין לחודש. אין דברים כאילה! הגיעו עם דרכון/ תעודה מזהה.

אתר האינטרנט (ביפנית בלבד)- City Setagaya

חינם:

העמותה לקידום האופניים ביפן משאילה זוגות אופניה בחינם! במרכז כ- 150 זוגות אופניים מכל הסוגים, כולל אופני טנדם ואופני ילדים וניתן לנסוע במסלול האופניים הסמוך לארמון הקיסר, בלבד. אתר האינטרנט:   http://www.jbpi.or.jp/english/index.html 

 

דוח חניה לאופניים ביפן
אזהרה על האופניים. לפעמים זה דוח ולפעמים גרירה

חניית אופניים ביפן- חובה לדעת

ביפן, בעיקר במרכז ערים גדולות כמו טוקיו, יש להחנות את האופניים בחנייה מיוחדת לאופניים!

אסור לקשור אופניים "סתם ככה" לעמוד ברחוב, כמו בכל העולם. היה ולא חנית את האופניים במקום ייעודי- או שתקבל דוח (אשכרה!) או שייגררו לך את האופניים

(וזו לא בדיחה!).

אם תהיתם כיצד היפנים יודעים למי שייכות האופניים, אז דעו שבעת רכישת אופניים בכל חנות שהיא, יש לבצע רישום אופניים ועל האופניים תודבק מדבקה צהובה מיוחדת ובה "מספר האופניים" שלכם. כמו מספר שלדה לרכב. (עלות חד פעמית בעת הרכישה של 500 יין). גם אם הנכם קונים אופניים יש שנייה, עליכם ללכת לתחנת ה KOBAN (שיטור קהילתי) הקרובה ולבצע "העברת בעלות". למעשה, תחביב אהוב על שוטרי סיור משועממים (Omawari-san) הוא לעצור רוכבי אופניים עם חזות "זרה" ולבדוק שהם אכן רוכבים על אופניהם ולא על אופניים גנובים...

מספר שלדה לאופניים בטוקיו
רישום אופניים ביפן- כמו מספר שלדה לרכב

אם חנית את האופניים במקופם אסור לזמן ארוך (מעל יומיים) ו/או לאופניים אין מספר שילדה, פקחי האופניים של הרובע ייעמיסו את האופניים , וישאירו במקום הגרירה פתק על מועד הגרירה, מה הקנס, מהיכן יש לבוא לאסוף אותן ומתי. (וזאת, כמובן, ביפנית).

על מנת לשחרר את האופניים, יש להביא תעודה מזהה ולרוב מדובר בקנס של 2,000 יין. (כ- $15).

אז פשוט חנו במקומות ייעודיים לאופניים. החניה יכולה להיות חינמית או 100-300 יין לחניה.

 

מסלולי רכיבה מומלצים בטוקיו:

חניון אופניים ביפן
חניון לאופניים. יש גם תת קרקעיים, מאוד משוכללים!

* פארק יויוגי- Yoyogi Park: ה"סנטרל פארק" של טוקיו. פארק עצום בלב טוקיו ובו שבילי אופניים רבים.

 

* רכיבה סביב קו Yamanote:  קו הרכבת העילי, JR Yamanote Line הינו קו מעגלי,  המקיף את מרכז טוקיו. לקו 29 תחנות וסה"כ היקף מסלולו: 35.5 ק"מ.

 

* רכיבה באודאיבה: הגעה ברגל, דרך גשר הקשת בענן (Rainbow Bridge). על הגשר מסלול הליכה באורך כ-600 מטרים ואסור לחצותו ברכיבה. יש ללכת עם האופניים לצידכם ולא תאמינו, אבל בכניסה לגשר, ה"אחראי" יקשור סוג של סקייט לגלגל האחורי של האופניים, כדי למנוע מרכיבה על האופניים. ביום יפה, תוכלו לראות מהגשר את הר פוג'י!. ביציאה מהגשר- הסקייט יוסר ותוכלו לדווש להנאתכם.

עם ה"צ'רינקו" שלי בפארק טאמאגאווה.

* רכיבה סביב הארמון הקיסרי: הארמון ממוקם במרכז טוקיו ומוקף תעלת מים רחבה. המראה של גורדי שחקים עצומים  מצד אחד וגנים יפניים יפהיפיים, שבמרכזם ארמון ענק, ממחיש עד כמה מיוחדת העיר הזאת. המסלול, שאורכו 5.3 ק"מ , הינו מסלול פופולארי לאימוני אופניים, ריצה והליכה, עבור חובבי הכושר.

* רכיבה ממרכז טוקיו לפארק טמאגאווה (Tamagawa Park). נהר הטאמה (Tama River) מבדיל בין טוקיו לעיר קווסאקי.

 

וכמובן שיש עוד מסלולים.

הגיעו לטוקיו, עלו על אופניים וגלו בעצמיכם!

תעשו חיים! お楽しみに~ Otanoshimi-ni