** נכון לעכשיו, עם המצב ברוסיה, לא מוצעות טיסות דרך רוסיה. המאמר - רלוונטי, ברגע שהמצב שם יסתדר**

רבים מהנוסעים ליפן, טסים עם חברת התעופה איירופלוט, דרך מוסקבה, שדה התעופה שרמייטיבו.

אני ממליצה על טיסה זו מאחר וישנן כ 4-5 טיסות ביום בין מוסקבה לישראל וטיסה יומית אחת, של מטוס ענק, בין מוסקבה לטוקיו, שדה התעופה נאריטה.קתדרלת וסילי הקדוש מוסקבה

נסיעה דרך רוסיה הינה אחת מהדרכים הקצרות, היעילות והזולות ביותר להגעה ליפן, מה גם שהמטוסים חדישים, השירות אדיב והאוכל מצויין. בין השאר, תזכו לסושי, לנעלי בית למהלך הטיסה ולצפות במגוון סרטים ותוכניות.

זמני ההגעה וההמראה מצויינים גם הם. הנחיתה בשדה התעופה נאריטה הינה בשעה 10:30 בבוקר, כך שיש לכם בכיף חצי יום בטוקיו וטיסת החזור הינה בשעה 12:00 בצהריים, קרי: הגעה נוחה ובשעה סבירה (10:00) לשדה התעופה. (איך להגיע מ/ אל נמלי התעופה בטוקיו- כאן).

ניתן למצוא קונקשנים קצרצרים של בין שעה וחצי לשעתיים וחצי וקונקשנים ארוכים יותר.

היה ומצאתם טיסה עם קונקשן ארוך (של לפחות כ- 9 שעות), אני ממליצה בחום לצאת החוצה משדה התעופה ולבקר במרכז מוסקבה.

אם הקונקשן הארוך שלכם יוצא בדרך הלוך לטוקיו: הכניסו  את מטען היד שלכם למזוודתכם כבר בעת הצ'ק- אין, כדי שלא תיסחבו במוסקבה עם פריטים מיותרים.

אם הקונקשן הארוך שלכם יוצא בדרך חזור מטוקיו: סביר להניח שמזוודותיכם תהיינה מליאות וכן גם מטען היד שלכם (הרי טוקיו הינה גן עדן לשופינג!) ולפיכך תזדקקו לשירות שמירת חפצים בשדה התעופה.

להלן המלצותי:

 

1. עברו ביקורת דרכונים וצאו המחוצה בשער הירוק של המכס.

2. המירו כ- $50 לרובלים, לאחר שתצאו משער המכס. (בתוך השדה עצמו, טרם היציאה, נותנים שער חליפין גרוע במיוחד! נמוך בכ-20% מאשר מחוץ לשער המכס).

3. בשדה התעופה, טרמינל D (הטרמינל שלכם): קחו מעלית ורדו לקומה 0. יש שם שירות של שמירת חפצים. מחיר: 400 רובל לפריט. (כ- $6). לכן- נסו לקבץ את כל חפציכם לתיק אחד/ כמה שפחות תיקים. קבר החייל האלמוני מוסקבה

4. לכו לפי השילוט לרכבת AEROEXPRESS למוסקבה. הרכבת ממוקמ בקומה 3. רכשו כרטיס הלוך ושוב. מחיר הכרטיס: 900 רובל (כ- $14). אגב, ניתן לרכוש כרטיס מראש, כאן. ניתן גם לשלם בכרטיס אשראי בקופה. הרכבת יוצאת כל 30 דקות והנסיעה אורכת 36 דקות בדיוק, ללא עצירות בדרך, כשהתחנה הסופית (סבה הנכם יורדים) היא "ביילורוסקי". (Belorussky Rail Terminal) או ברוסית: Belorusskaya. ראו מפת הרכבות של מוסקבה, עם התחנת המדוברות מסומנות עליה. לחצו להגדלה

5. בתחנת ביילורוסקי, רדו לתחנת המטרו וקחו את הקו הירוק (קו Zamoskvoretskaya) לכיוון Alma- Atinskaya. כרטיס למטרו עולה 50 רובלים (כ- 70 סנט), אותו רוכשים במכונה, במזומן.

6. רדו בתחנת Teatralnaya. שם נמצאת הכיכר האדומה המפורסמת, שבסביבתה כמה אטרקציות עיקריות, כגון: קתדרלת וסילי הקדוש, בעלת הכיפות הצבעוניות, הנחשבת לאחד מהסימנים הלא- רשמיים של העיר מוסקבה, הקרמלין, גן אלכסנדר, קבר החייל האלמוני , קתדרלת העלייה לשמיים (קתדרלת התרדמה, בעלת הכיפות המוזהבות), נהר המוסקבה ועוד.

7. אם תרצו לאכול משהו בסביבה, אני ממליצה על מסעדת הבורגרים "Farш) "Farsh), שהאוכל שם הכי לאהמבורגר מעולה במוסקבה: פארש פארש tongue-out. המסעדה נמצאת ברחוב הטרנדי  "ניקולסקאיה", מס' 12. Никольской) Nikolskaya). ההמבורגרים ענקיים וטעימים (ואפילו בורגר אחד- לצמחונים) אבל הכי חשוב: יש שם אוירה כיפית. מחיר ארוחה ליחיד, כולל המבורגר, מנת צד (צ'יפס/ סלט וכד') ושתיה (בירת הבית שלהם- מצויינת!)- תעלה כ- 650 רובלים (פחות מ- $10)

כל הסיבוב הזה, כולל אוכל, אורך כ 4 שעות. הוסיפו נסיעות והמתנות ותראו שיש לכם מספיק זמן להנות מגיחה מליאת תוכן באחת הערים המפורסמות בעולם, מוסקבה.

8. לנוחיותכם, מצ"ב מפת הרכבות של מוסקבה. לחצו על המפה בכדי לפתוח אותה בטאב נפרד.

מפת הרכבות של מוסקבה

 

מאחלת לכם גיחה מהנה וד"ש חם לפוטין wink