אם בכוונתכם לקנות נעליים ביפן/ נעליים בסגנון יפני, כתבה זה תעזור לכם לקנות נכון: 

 
 האסיקס החדשות שלי: מידה נכונה אך גרסת Slim. ויתרתי על מדרס

 

ביפן, מידת הנעליים הינה בסנטימטרים, מהבוהן עד לאמצע הקרסול.

מאחר והעם היפני הומוגני למדי, מידות הנעליים שניתן לרכוש בחנויות "רגילות" הינן, לרוב, במידות דיי מוגבלות:

לגברים: עד 28 סנטימטר (מידה 10 ארה"ב, 44.5 ישראל)

לנשים עד 25 סנטימטר (גודל 8 ארה"ב, 39 ישראל).

 

ישנן מספר חנויות בהן ניתן למצוא פריטי הנעלה יפניים גדולים יותר(עד 32ס"מ- גודל 14ארה"ב, 47 ישראל). 

זכור לי סיפור משעשע של ישראלית ביפן: בחורה גבוהה, עם מידת נעליים 42, שהנעליים היחידות שמצאה היו נעלי גברים!  (גם בבגדים היתה לה בעיה אבל על קניות ביגוד ביפן-בפוסט נפרד! laughing)

יפן הינה מולדת מותגי ספורט רבים, כגון ASICS ו MIZUNO . מחירי הדגמים החדשים עולים כמחצית מבארץ ודגמי עונה קודמת, ניתן למצוא אפילו ב- 500-2,000 יין (!) אבל שימו לב:

בעיקר בנעלי ספורט/ ריצה, עבור אותו המודל ובאותה המידה, קיימות לנעל, לעיתים קרובות, שתי גרסאות: גרסא רחבה (WIDE) וגרסא צרה (SLIM), כך שאם הנכם מזמינים נעליים ממישהו שנוסע ליפן/ קונים בלי למדוד, אל תשכחו לציין WIDE או SLIM בנוסף למידת הנעל.

 
נעלי ג'יקה-טאבי Jika-Tabi SHoes

אם הנכם הולכים/ רצים עם מדרסים, הזמינו WIDE! בגרסת ה SLIM תאלצו לוותר על המדרס.

 

מידות טאבי וג'יקה-טאבי ( Tabi & Jikatabi):

"טאבי"- TABI הינה הגרב עם הפיצול באצבעות: בצד אחד הבוהן ובצד השני שאר אצבעות כף הרגל.

"ג'יקה-טאבי" - JIKA-TABI היא "נעל הפועלים" המפורסמת, עם הפיצול המתאים באצבעות.

רבים מתלהבים מהנעל הזאת (שאכן, היא מדליקה ביותר!) אבל גם כאן, אם הנכם רוצים לרכוש נעל כזאת לעצמיכם או כמתנה, כדאי שתדעו איזו מידה לקנות (לרוב הנעל מגיעה בקופסא סגורה ולא ניתנת למדידה).

בגלל ההתאמה המדוייקת, הגודל צריך להיות בול בגודל כף הרגל, ואולי בחצי מידה יותר, כי הנעל היא מעיין כפפה לרגל.

 

 
מדידה נכונה

איך מודדים?

יש למדוד את שתי כפות הרגליים (שאינן תמיד זהות!), מהעקב ועד לקצה הבוהן. דרך טובה לעשות זאת היא שרטוט כף רגליכם על גיליון נייר. גודל זה בתוספת חצי סנטימטר, עם עיגול כלפי מעלה עד לחצי הסנטימטר הקרוב ביותר, הוא הגודל שהנכם צריכים לקנות, שאף מותיר קצת מקום לגרבי טאבי (דקות או עבות).

הג'יקה-טאבי נסגרות ע"י פס וולקרו או תופסני מתכת ("קוהזה"- "Kohaze"), הנתפסות בלולאות כותנה מהקרסול כלפי מעלה. לג'יקה-טאבי טיפוסי יש בין 3 ל 15 תופסנים ולולאות, על פני 3 אפשרויות רוחב, כך שניתן לשחק עם זה ולהתאים לקרסול.

 

 

 

להלן לוח מידות נעליים- כדי שתוכלו לקנות את המידה הנכונה ביפן! (המידות הישראליות- זהות לאירופאיות, מסומנות ב EU). בהצלחה!

 

מחירים ומציאות:

בהחלט שווה לרכוש נעליים ביפן.

באופן כללי, מחירי נעליים ביפן זולים ממקביליהם בארץ. כמון כן, המגוון רחב יותר, העיצובים יפים והאיכות מצויינת.

סנדלי הפנדה הקוואיות מדאי צ'ו- הראג'וקו 

נעלי ריצה/ התעמלות זולות ניתן למצוא, למשל, ברשת "LONDON SPORTS", לה חנויות רבות בשוק אואנו UENO אך גם באוצ'נומיזו ובבניין TOC בגוטנדה, קומה 1-. (בנסיעה הקודמת בילינו שם כמה שעות טובות! מצאנו שם סניקרז ב 500 יין (!) כולל במידה 47 לגבר!).

חנות נעלי גברים מומלצת בקיוטו : בדרך ממקדש קיומיזודרה Kiyomizudera לכיוון רובע גיון, על כביש HIGASHI OJI, תראו חנות נעליים לגבר עם מותגים- ובזול. כל גברברי הקבוצה, עימה טיילתי, רכשו שם נעליים, כגון נעלי PATAGONIA ב 5,000 יין. 

לבנות- כדאי להסתובב בשיבויה והראג'וקו . נעליים מכל הסוגים וכמובן גם דברים "קוואיים"- כמו סנדלי הפנדה שרכשתי לאחרונה, ב DAI-CHU ברחוב טאקשיטה. חנות בה חלק ניכר ממוצריה- בעיצוב דובי פנדה. foot-in-mouth (קניתי גם גרביים ונעלי בית תואמות. פנדה זה "קוואי" אמיתי!).

תהנו!