אם כבר מגיעים לאוסקה, בראש ובראשונה, ממליצה ללכת לאזור "נמבה"- NAMBA, שם גם כדאי לכם ללון.

הסרטן האייקוני בחזית מסעדת הסרטנים

נמבה הינה מעיין השיבויה של אוסקה, עם מגוון מקומות מעניינים.

 

 מה לראות בנמבה?

 

1. איזור דוטונבורי Dotonburi. איזור בידור ושופינג והרבה מסעדות וכיף. השיבויה של אוסקה.

2. ארקייד הקניות שינסייבאשי Shinsaibashi. רחוב קניות מקורה באורך 600 מטרים.

3. אמריקה-מורה Amerikamura: איזור טרנדי לצעירים. ה"הראג'וקו" של אוסקה.

4. עיר החשמל DenDen Town: האקיהברה של אוסקה. אפשר להתמקח יותר מבAkihabara.

5.   שוק האוכל קורומון Kuromon Ichiba Market, הידוע כ"המטבח של אוסקה". בשוק זה, הקיים זה כבר כ 190 שנה (!) נמכרים דברי מזון אך גם מוצרים אחרים כגון אופנה וקוסמטיקה. אחת האטרקציות הגסטרונומיות הידועות ביפן.

6. נמבה פארקס Namba Parks : נראה כמו קניון שבטבע. מעיין אנתחתא של טבע בלב העיר. מלא במסעדות, שופינג , בתי קולנוע, מקום להופעות ועוד.

7. תאטרון הקבוקי שוצ'יזוקה Shochizuka theater: תאטרון הקבוקי המפורסם של אוסקה. אם תרצו לראות מופע קבוקי ויש הופעה באותו הזמן- זה המקום! מחירי כרטיס: 4,000-15,000 יין.

 הם לא אכלו במסעדה ההיא...  *תמונה עם נוסטלגיה!

8. תאטרון הבונרקו Bunraku national theater: דומה לקבוקי אך עם בובות בגובה מטר. מחיר כרטיס: 2,000-6,000 יין. ניתן לקבל אוזניות תרגום באנגלית.

9. סמטת הוזנג'י יוקוצ'ו Hozenji Yokocho: סמטא מדליקה ובה מסעדות ואיזאקיות עם אוירה מסורתית רבות שבקצה שלו מקדש הוזנג'י (כניסה חינם ושווה ביקור. שפכו מיים על הפסלים- למזל!).

10. מוזיאון קמיגטה אוקיואה Kamigata Ukiyoe Museum: המוזיאון היחיד מסוגו בעולם המציג תערוכה קבועה וענקית של הדפסים על עץ (Yukiyo-e). שעות פעילות: 11:00-18:00. סגור בימי שני. דמי כניסה: 500 יין.


*התמונה הנ"ל מזכירה לי נשכחות: ראש השנה, לפני כמה שנים טובות, הצטרפתי כמתורגמנית לרב של חב"ד בקוֹבֶּה דאז, הרב גאוני מעטוף,  לשם ביקור של ישראלים בבתי הכלא באוסקה. היתה חוויה בלתי נשכחת עם המסקנה המתבקשת: יפן לא סובלנית לעובדים לא חוקיים ולכל עניין עם סמים, מכל סוג שהוא. הכלא היפני אינו פיקניק.... 

נקודת צילום מפורסמת: שלט גליקומן THE GLICO MAN SIGN: השלט הבוהק של אתלט בפוזת ניצחון, שנמצא במקום כבר מעל 70 שנה (משנת 1935!) ליד גשר EBISU BASHI.

מה הסיפור של השלט הזה? חברת EZAKI GLICO הינה יצרנית ממתקים וחטיפים ידועה ביפן, שמושבה באוסקה. כבר ייצא לכם בטיולכם להכיר את מקלות ה"פוקי" , אחד ממתקי הדגל של החברה. (ואם לא יצא לכם עדיין- סורו מיד לחנות הנוחות הקרובה :-)) 

בקיצור- היתה זו פרסומת לחברת הממתקים גליקו, שמאז הפכה אייקונית. כולם מצטלמים ליידה בפוזת ניצחון, תמונת גליקומן על הנהר- מסמלת את אוסקה (כמו שתמונת מעבר החציה של שיבויה מסמלת את טוקיו). 

בעת ארועי ספורט גדולים - חוגגים שם, למשל גביע העולם בכדורגל, משחקים אולימפיים ועוד.

אם צריך לבחור מקום אחד להגיע אלין באוסקה- ללא ספק זהו רובע נאמבה! עירית דבי- יפנית

מה לאכול בנמבה?

אוקונומיאקי בנאמבה. לא לפספס! 

תוכלו ללכת למסעדת הסרטנים Kani Doraku Crab, עם הסרטן הזז האייקוני בכניסה. (אי אפשר לפספס). אתר המסעדה והתפריט- כאן. (לא כשר/ צמחוני/ טבעוני, כמובן).

2. לא לפספס לאכול באחת מיני מסעדות האוקונומיאקי הרבות שבאיזור. האוקונומיאקי של אוסקה שונה מזה של הירושימה ואני, אישית, יותר אוהבת אותו. מסעדה מומלצת היא Ajinoya אבל יש עוד רבות וטובות.

 

נגישות מ/ אל שדה התעופה קנסאי

משדה התעופה קנסאי, יש רכבת ישירה של חברת NANKAI עד לתחנת NAMBA. (נסיעה של 43 דקות ברכבת האקספרסית ושל כשעה ברכבת האיטית).

רכבת האקספרס האחרונה משדה התעופה יוצאת בשעה 23:29 (ומגיעה לנאמבה ב 11:12) ואחריה- יש רכבת איטית יותר, היוצאת משדה התעופה ב 23:40 (ומגיעה לנמבה ב 00:40).

כך שאם הגעתם בטיסת לואו-קוסט מאסיה ממש מאוחר- אפשר לנסוע ללון בלילכם הראשון 

נגישות מ/ אל הר קויה

כל מי שיישלב בתוכנית טיולו הגעה להר קויה, ייעבור בהלוך או בחזור בתחנת נאמבה, שהרי הנסיעה אל הר קויה הינה בקו של חברת NANKAI היוצא מתחנת NAMBA או SHIN IMAMIYA. ריכשו בתחנת NANKAI את פס הרכבות  Koyasan World Heritage Ticket,  שיחסוך לכם כ 15% מעלויות הנסיעה.