אחד מייעדי החובה שלכם, בעת ביקור באיזור האלפים היפני, הינו הכפר ההיסטורי שירקאווה-גו, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו. 

שירקאווה גו
מבט מתצפית על הכפר שירקאווה גו

הכפר מפורסם בבתי הגאשו-זוקורי 合掌造り Gasshō- zukuri, עם גגות הקש המחודדים. פירוש המילים "גאשו זוקורי" הינם- ידיים משולבות לתפילה (דמיינו יפנים מתפללים: שמים ידיים מול פניהם כמעיין משולש). הגגות הנ"ל נבנים בעבודת יד וחזקים מאוד בפני שלגים וסופות. מידי תקופה- מחליפים גג.

מבחינה היסטורית, הכפר שימש כמקום משכן למסדרים בודהיסטים והיה מבודד למדי, ללא כל דרך סלולה אליו. בשנות ה- 60 נבנה סכר מיבורו (תראו אותו בנסיעת האוטובוס) ולכפר הועברו בתי גאשו-זוקורי לשם שימור.

אם בעבר תושבי האיזור התפרנסו בעיקר מחקלאות, ייצור אשלגן חנקתי לאבק שריפה, ייצור נייר מסיבי עץ התות וגידול תולעי משי (הניזונים מעץ התות) , כיום הפרנסה העיקרית הינה תיירות, שכן איזור זה הינו מהמתויירים ביפן. 

אם הנכם מטיילים בתחבורה ציבורית, הגעה אליו תהא או מקנזאווה או מטאקיאמה, באוטובוס של חברת "נוהי". נסיעה זו אינה כלולה ב JR PASS .

בין טאקיאמה לשירקאווה גו- הנסיעה אורכת כשעה ובין קנזאווה לשירקאווה-גו, הנסיעה אורכת כשעה וחצי.

תכננו להשאר בשירקאווה-גו כ 3-4 שעות ובהתאם- הזמינו את כרטיסי האוטובוס שלכם.

 

מחירי כרטיסי האוטובוס:

 

 

One Way

Round Trip

Takayama - Shirakawago

2,470 yen

4,420 yen

Takayama - Kanazawa

3,390 yen

6,070 yen

Shirakawago - Kanazawa

1,850 yen

3,290 yen 


נסיעת האוטובוס ל- Shirakawa-gō , מרהיבה ביופיה. 

הליכה בשירקאווה גו
הליכה על הגשר

אם הנכם מעל 4 אנשים ובא לכם לנהוג, יכולים לעשות זאת עם רכב וזה ייצא לכם בערך אותו המחיר. (לא ממליצה על כך, אלא אם מדובר בטיולים ארוכים ושילוב ייעדים נוספים, דוגמת עמק קיסו).

 

 

סיורים מומלצים:

 

1. Gasshō- zukuri Folklore Park: סמוך לתחנה בה תרדו מהאוטובוס. מוזיאון פתוח. באחד הבתים ליד הכניסה תוכלו לשתות תה בישיבה סמוך ל IRORI מסורתי (אש עליה מחממים ומבשלים, בלב פינת הישיבה).

גשו זוקורי פנים
ביקור בתוך בית גשו- זוקורי מסורתי

2. חצו את הגשר שמעל לנהר, מהמקום בו  ירדתם מהאוטובוס וטפסו אל נקודת התצפית על הכפר. יש מספר דרכים לנקודת התצפית ולכן קחו מפה מעמדת המידע. חיזרו אל מרכז העיר ובאמצע הדרך למטה יש מסעדה עם בריכות דגים בכניסה. הם מגישים דגי טרוטה TROUT במקום קסום. אם יש לכם זמן- עצרו שם. 

בריכות דגים בשירקאווה גו

 

 תכננו את זמנכם בהתאם כדי שלא תפספסו את כרטיס האוטובוס שלכם.

 

שאלות נפוצות:

1. האם כדאי ללון בשירקאווה-גו?

- זה אפשרי. מספר משפחות מציעות אירוח ביתי אבל אני פחות ממליצה. 4 שעות טיול בייעד זה - יספיקו.

gasshou-zukuri
שירקאווה גו- קסום!

2. האם אפשר לוותר על ביקור בשירקאווה-גו ובמקום זה לבקר בכפר Hida folk village Takayama- Hida no sato?

כ 30 דקות הליכה ברגל או 10 דקות נסיעת אוטובוס בלבד מטאקיאמה נמצא הכפר 飛騨の里 Hida no Sato, שבדומה לשירקאווה-גו מכיל תצוגת מבני גאשו זוקורי מתקופת אדו (1603-1867).

הכפר שירקאווה-גו הרבה יותר גדול, כמובן. אם הנכם בדרככם בין טאקיאמה לקנזאווה- בוודאי ששווה לעצור בשירקאווה-גו. אבל אם אתם בטיול קצר ולחוצים בזמן, ביקור בכפר הידה- יספיק.