*עדכון חשוב: החל מה 11 באוקטובר 2018, שוק הדגים צוקיג'י עבר דירה לשוק הדגים טויוסו Toyosu Fish Market.

בשוק צוקיג'י נותרו עדיין חלק מבתי העסק שהיו בשוק החיצוני, סוחרי פירות וירקות, חנויות לכלים וסכינים וכן מסעדות רבות.

קרי: יש עדיין מה לעשות בשוק הדגים צוקיג'י בשעות הבוקר.

 

דגי טונה במכירה פומבית

 

השוק הסיטונאי העירוני המרכזי של טוקיו, פעל במקום זה 83 שנים, עד למעבר לטויוסו.

זה היה הוא שוק הדגים ופירות הים הסיטונאי הגדול בעולם ואחד מהשווקים הגדולים בעולם מכל סוג שהוא. (כעת, כאמור, נמצא בToyosu, כ 2.5 ק"מ מצוקיג'י).

השוק נמצא בצוקיג'י שבטוקיו, ועבור תיירים זרים היה (ועודנו) ממוקדי המשיכה הראשיים של העיר (יפנים מעטים בלבד מבקרים בשוק), הזמן הטוב ביותר לבקר בשוק, הוא בין השעות 5:00 ל-8:00 בבוקר.

בשנים האחרונות, עקב העליה במספר התיירים ביפן, החלה הגבלה על מספר המבקרים בשוק! (בטויוסו אין הגבלה).

מספר המבקרים במכירה הפומבית של הטונה הוגבלה לעד- 120 איש ליום.

תיירים, שרצו לראות את המכירה הפומבית, הצטרכו להיות במרכז "Osakana Fukyu" (מרכז מידע) בשער Kachidoki, החל מ05:00, על בסיס "כל הקודם-זוכה" (עשוי להתחיל מוקדם יותר בימים עמוסים) .

קבוצה ראשונה של 60 מבקרים מתקבל לצפות המכירה הפומבית של 5:25-05:50, ואילו קבוצה שנייה של 60 מבקרים מתקבלת למכירה של 5:50-06:15.

בימים עמוסים, מבקרים מתחילים בתור ארוך לפני 4:00 בבוקר.

קוראי "יפנית" רבים ניסו בכמה הזדמנויות בביקורם, להכנס, ולא הצליחו גם כשהגיעו ב 3:30 בבוקר. כך שזה היה "טריקי" להגיע בזמן, כי אין כל הבטחה שיצליחו להכנס.

ולא, אי אפשר להתפלח! כל "בר מזל" שהצליח להכנס, קיבל ווסט זוהר, כך ש"גאיג'ין" (זר) ללא ווסט, בולט בקלות ומשטרת התיירים שולפת אותו החוצה...

כל מאכלי הים!

בכל מקרה, מי שלא הצליח להיכנס ולצפות במכרז,  הסתובב בחלקים אחרים של השוק אבל מן הסתם, מוקד המשיכה זה המכרזים עצמם, אותם ניתן לראות בשוק הדגים טויוסו.

 

השוק בנוי משני חלקים:

החלק הפנימי, בו התנהלו המכירות הפומביות ורוב תהליכי עיבוד הדגים וכן מצויות בו חנויות גדולות לדגים ופירות ים. (כעת נמצא כולו בטויוסו).

החלק החיצוני, הכולל חנויות שונות רבות, בהן חנויות לממכר ציוד מטבח יפני, חנויות מכולת ומסעדות, בעיקר מסעדות סושי. (כעת חלק נמצא בטויוסו וחלק נותר בצוקיג'י).

רוב החנויות בחלק החיצוני נסגרות בצהריים ואלו שבחלק הפנימי אף מוקדם יותר.

 

בשוק נמכרו למעלה מ-400 סוגים שונים של דגים ופירות ים מסרדינים זעירים ועד דגי טונה במשקל 300 ק"ג, מעשב ים זול ועד לקוויאר היקר ביותר.

סך הכול עוברים דרך שלושת שוקי הדגים של טוקיו יותר מ-700,000 טון של מזון מן הים בשנה, בערך כולל של למעלה מ-600 מיליארד ין (בערך 6 מיליארד דולר).

בצוקיג'י בלבד עברו כל יום יותר מ-2000 טון של מזון מן הים.

 

בזמנו, השוק נפתח כל בוקר למעט בימי ראשון וחגים וימי ביעי מסויימים בשעה 3:00 לפנות בוקר כשמגיעה אליו סחורה מכל העולם שנפרקה מאוניות ומטוסים והועברה לשוק במשאיות קירור. מרשימה במיוחד, פריקת הכמויות של טונה קפואה. סיטונאים מבתי המכירות הפומביים (הידועים ביפנית כ"אורושי גיואושה") מעריכים את ערך הסחורות ומכינים אותן למכירה פומבית. גם הקונים (בעלי רישיון להשתתף במכירות הפומביות), בוחנים את הדגים על מנת להעריך אילו דגים ירצו לקנות ובאיזה מחיר. המכירות הפומביות מתחילות ב-5:00 לפנות בוקר והקהל יוכל לבקר בהן, באופן מוגבל ובהרשמה, אך רק בעלי רישיון יכולים להציע מחירים.

ארוחת בוקר של אלופים cool

 

בין המשתתפים סיטונאים קטנים (נאקארושי גיואושה) המתפעלים דוכנים בשוק ובעלי רישיון אחרים שהם סוכנים של מסעדות, חברות לעיבוד מזון ורשתות מזון גדולות.

המכירות הפומביות מסתיימות סביב השעה 7:00. אחר כך הדגים שנמכרו מועמסים על משאיות להובלה ליעד הבא, או על עגלות קטנות להובלה לחנויות הרבות המפוזרות בתוך השוק, שם בעלי החנויות פורסים את הדגים ומכינים את הסחורה למכירה קמעונאית.

השוק פעיל מאוד בין 8:00 ו-10:00, והפעילות דועכת במידה נכרת אחר כך. חנויות רבות נסגרות ב-11:00, והשוק נסגר לצורך ניקיון ב-1:00. מפקחים מטעם עיריית טוקיו מבקרים את הפעילויות בשוק, כדי לאכוף את חוקי התברואה.

 

ביקור באזור הסיטונאי: נמצא כיום בשוק הדגים טויוסו.

האזור הסיטוני היה מורכב ממאות דוכנים קטנים באולם גדול, צפוף ותזזיתי קונים ומוכרים, לאורך סמטאות צרות עם העגלות והמשאיות שלהם. זהו אזור שהיה מרתק עבור תיירים, שם הם יכלו להסתכל ולצלם את המסחר אבל זה גם הפריע לאנשי המקצוע בעבודה.

לפיכך, על מנת למנוע תאונות והפרעה לעסקים, תיירים לא הורשו להיכנס לאזור הסיטונאי לפני 09:00, בעת שיא הפעילות. אפילו אחרי 9:00, תיירים התבקשו להימנע מהבאת מטען לשוק ולהיות כל הזמן ערניים למה שקורה סביבם, כדי למנוע חסימת תנועה.

 

ביקור באזורים אחרים של השוק: עדיין פעיל- אך בגרסא מצומצמת

אוכלים בעמידה!

תיירים מוזמנים לבקר בשוק החיצוני של צוקיג'י, הנמצא בסמוך לשוק הפנימי ומשרת את הציבור. השוק החיצוני מורכב מכמה בלוקים של חנויות קמעונאיות קטנות ומסעדות צפופות לאורך סמטאות צרות. כאן ניתן למצוא מגוון מוצרי מזון, סכינים וכלים.

 

ארוחת בוקר:

ביקור מושלם בשוק צוקיג'י מחייב שילוב ארוחת בוקר "לא קונבנציונלית" של סושי טרי, באחת המסעדות המקומיות. ישנן מסעדות הן באזור השוק הפנימי וחיצוני, שהן בדרך כלל פתוחות מהשעה 5:00 בבוקר לשעת הצהריים או אחר הצהריים מוקדמים.

 

הגעתם למקום עם הסושי הכי טוב והכי טרי בעולם וניתן לאכול כאן ארוחות בוקר על בסיס סושי/ סשימי באחת מיני המסעדות הרבות שבאזור. רובן כבר פתוחות ב- 5 בבוקר ונסגרות בצהריים וממוקמות באזור הפירות והירקות. כולן טובות ופשוט עמדו בתור של אחת מהן! smile

 איטדקימסו! Itadakimasu 頂きます

 (בתיאבון!)