שינג'וקו (新宿) הוא אחד מ-23 הרבעים של טוקיו אשר יחדיו מהווים את לבה של טוקיו. רובע שינג'וקו הוא מרכז העסקים והממשל החשוב בטוקיו.

גורדי השחקים של שינג'וקו וברקע- הר פוג'י

בתחומו נמצאת תחנת הרכבת העמוסה ביותר בטוקיו ובעולם: תחנת שינג'וקו הינה תחנה ראשית, המשמשת בממוצע 3.64 מיליון אנשים ביום (!!!) זוהי התחנה העמוסה והעסוקה בעולם (ונמצאת בספר השיאים של גינס על הישג זה). בתחנה 36 פלטפורמות, 200 יציאות (כולל לעיר התת קרקעית) ו- 20 יציאות ראשיות. כמובן שגם קו ה"יאמנוטה" עובר בתחנה זו. 

ברובע בנייני ממשל רבים, בהם בנין השלטון המטרופוליני של טוקיו.

אוכלוסיית הרובע נאמדת בכ- 315,000 נפש, צפיפות האוכלוסין: כ-17,140 נפש לקמ"ר. שטח הרובע הוא 18.23 קמ"ר. 

רובע שינג'וקו מוקף על ידי שישה רבעים מיוחדים של טוקיו: צ'יודה (Chiyoda) במזרח, בונקיו (Bunkyo) וטושימה (Toshima) בצפון, נקאנו (Nakano) במערב ושיבויה (Shibuya) ומינאטו (Minato) בדרום.

 האזור הסמוך לתחנת שינג'וקו כולל בעיקר מלונות, חנויות כלבו, חנויות המתמחות במכשירי חשמל, אלקטרוניקה וצילום, בתי קולנוע, מסעדות ובארים. בשאר חלקי הרובע קיים מגוון של אזורי מגורים ואזורי מסחר כשאלו האחרונים מרוכזים בדרך כלל סביב לתחנות רכבת נוספות. שכונות בעלות חשיבות הן:

איצ'יגאיה - אזור מסחרי במזרח שינג'וקו. כולל את בניין משרד ההגנה של יפן, תחנת הטלויזיה "Nippon TV" ואף שגרירות ישראל ביפן. (בתמונה: הפגנת תמיכה בישראל ליד השגרירות).

גולדן גאי (Golden Gai) - אזור ובו בקתות הכוללות מועדונים וברים רבים בעלי אופי בוהמי בהם נאספים מוזיקאים, אמנים, עיתונאים, שחקנים ובמאים. על הקירות הרעועים של המועדונים מודבקות כרזות סרטים גדולות. המקום הוא מעיין רשת סמטאות צרות ובהן מסעדות וברים קטנטנים ובבעלות פרטית. חלק מהמקומות נותנים שירות ללקוחות קבועים בלבד!

קבוקיצ'ו (Kabukicho) - אזור "אורות אדומים" הנודע בבארים, מסעדות ומועדוני המין שבו. נקרא על שם תיאטרון הקאבוקי, שהיה אמור להיות מוקם באיזור זה, אך מעולם לא הוקם והפך להיות "רובע האורות האדומים" של טוקיו ובו מגוון מסעדות, ברים, מועדוני פאצ'ינקו, מלונות אהבה ומגוון רחב בתחום ה"חלונות האדומים". שימו לב במקומות, אליהם אתם נכנסים, שאין COVER CHARGE מוגזם. (יש מקומות בהם הנך מתחייב להזמין משקאות בסכום מסויים). המקום מתעורר אחרי 18:00 בערב ובעיקר בימי שישי ושבת.

פלטפורמת ה YAMANOTE LINE בתחנת SHINJUKU

קגורזאקה - בעבר היה אחד מהשכונות האחרונות בטוקיו שיוחדו למועדוני גיישות. כיום מכיל גם קהילה צרפתית בלתי מבוטלת שהביאה לכך שהאזור מכונה לעתים "פריז הקטנה".

נישי-שינג'וקו - האזור ממוקם מערבית לתחנת שינג'וקו ובולט בריכוז גורדי השחקים שבו, הכוללים גם בניינים בולטים כגון: בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו, בניין KDDI ומגדל שינג'וקו פארק. ב-1991 עבר מרכז השלטון המטרופוליני למקום מושבו החדש בשינג'וקו, גורד שחקים בן 48 קומות שהיה הגבוה בטוקיו עד שנת 2006.

שין-אוקובו - שכונה בעלת ריכוז גדול של אוכלוסייה ממוצא קוריאני.

שינג'וקו גיואן - פארק גדול, שטחו 583 דונם והקפו 3.5 ק"מ. מעורבים בו גננות נוף יפנית מסורתית, אנגלית וצרפתית.

שינג'וקו ני-צ'ומה - אזור הידוע בטוקיו בקהילה להט"בית גדולה עם המון בתי קפה, ברים ומועדונים לקהילה.

טקודנובאבה ו- וואסדה - האזור שבין אוניברסיטת ואסדה ותחנת הרכבת טקדנובאבה הוא בעיקר אזור מגורים וחיי לילה לסטודנטים הלומדים באוניברסיטה היוקרתית.

יוטסויה - אזור מגורים ומסחר יוקרתי. בתוכו נמצא אזור אראקיצ'ו הידוע במסעדות האיזקאיה והבארים שבו.

 

סיורים מומלצים בשינג'וקו:

אפשר לחלק סיור בשינג'וקו לצד המערבי ולצד המזרחי.

 

הצד המזרחי (Shinjuku East Side)- מתאים לשעות הערב- לילה

מועדון הרובוטיות בשינג'וקו, קבוקיצ'ו. עוד פרטים כאן- וכל מילה מיותרת...

סיור ערב: יציאה מהתחנה ביציאת "קבוקיצ'ו" Kabukicho. אם זה יהיה בלילה ערפילי, זה יזכיר לכם סצנה מהסרט של רידלי סקוט, "בלייד ראנר".

בכל מקרה, לא להחמיץ את אזור ה Golden Gai.

ארוחת ערב: או באחד מהמקומות הקטנטנים ב GOLDEN GAI או באחת מהאיזקאיות הרבות שבשינג'וקו.

אופציה נוספת לארוחה: בקבוקיצ'ו ניתן למצוא מסעדות המגישות דג "פוגו"- FUGU. זהו דג קטלני, הדומה ל"אבו נפחא"מנה נמכרת במסעדות ייעודיות ומיוחדות וארוחה עולה כ- ¥10,000 לאדם. מסעדות יוקרה בתל אביב- יקרות יותר! שף פוגו לומד 7 שנים (!!!) ויש לו רישיון מיוחד!

 

לא לפספס את "מסעדת הרובוטים"- משהו פסיכי (!!!): בקאבוקי-צ'ו. 

מופע קברט בשילוב רובוטים, טנקים ובחורות עם המון רעש וצבע. מולין רוז' על אקסטזי וטריפים. בקיצור: אחד מהדברים שיש Only in Japan... שווה!

קבלו כאן קופון של 15% הנחה!!!

הצד המערבי של שינג'וקו: Shinjuku – West Side (מתאים לבוקר)

ברכבת: חפשו את ה"יציאה המערבית" (West Exit).

זהו מתחם גורדי השחקים של שינג'וקו, שם רבים מהבניינים הגבוהים ביותר בטוקיו, מהם מספר בתי מלון מפורסמים ומשרד עיריית טוקיו, שם ניתן לעלות לעמדות תצפית, הפתוחות לקהל הרחב ללא תשלום.

הגעה ליציאה המערבית: לכו לפי השילוט, לכיוון יציאת חנות הכלבו "Keio". עם יציאתכם לרחבת היציאה, חנות הכלבו Keio תהיה משמאלכם. פנו ימינה הלאה, לכיוון חנות הכלבו Odakyu, שם מתחיל רחוב Chue-Dori.  רחוב זה הינו ארוך ומקורה בחלקו. לכו  בו כ10- 15 דקות, עד תום חלקו המקורה, שבסופו בניין עיריית טוקיו, משמאלכם.

 

 

 

בניין עיריית טוקיו (Tokyo Metropolitan Government Office -Tocho)

בנין השלטון המטרופוליני של טוקיו

מגדלי תאומים בגובה 243 מטר והבניינים הסמוכים, מכילים את משרדי העירייה, כמו גם עמדות תצפית בקומות ה -45 של כל מגדל. פתוח מדי יום 9:30-23:00 (המצפה הדרומי עד 17:30). המצפה הצפוני סגור בימי שני ה -2 וה -4 בכל חודש והמצפה הדרומי סגור בימי שלישי ה- 1 וה- 3 יום בכל חודש, אלא אם חג נופל ביום שזה סגור, ואז התצפית סגורה ביום הבא. הכניסה היא ללא תשלום. קחו את המעלית הצפונית/ הדרומית/ שתיהן וצפו בנופה המרהיב של טוקיו.

קח את המעלית הצפונית או הדרומית או (או אתשציהם) וצפו בנופה המרהיב של טוקיו.

לאחר מכן,  הילכו חזרה לכיוון תחנת שינג'וקו, עברו את חנות הכלבו Keio וחצו את הכביש במעבר חציה הראשון. כבר שם תראו את "רחוב המצלמות"- "Camera Street". בסמטה הראשונה, שתי חנויות מצלמות ענקיות משמאל.

אין מוצר הקשור לצילום שלא תמצאו שם!

 

חנויות נבחרות:

1. יודובאשי קאמרה- Yodobashi Camera: אחת החנויות הגדולות, "דיסקאונט" למוצרי אלקטרוניקה ביפן, שחזקה במיוחד בציוד צילום. זוהי החנות הראשית של Yodobashi .ממוקמת בסמוך ליציאה המערבית של תחנת שינג'וקו. פתוחה מידי יום 9:30-22:00.

2. סאקוראיה- Sakuraya החנמת השלישית בגודלה למוצרי אלקטרוניקה "דיסקאונט" (בנוסף ל Bic ו Yodobashi Camera). לחנות יש 9 (!!) סניפים ברחבי שינג'וקו! פתוחה מידי יום 10:00-22:00.

 

הצעה לארוחת ערב: חזרו לרחוב שבו הייתם לפני שפניתם שמאלה והמשיכו קדימה. יש המון מסעדות בצד שמאל. לכו עד שתגיעו לסושי בר, שבו אוכלים בעמידה! המקום כמעט תמיד מלא, ומגיש סושי טרי במחירים לא יקרים. כמה שתתגעגעו לסושי כזה, כשתחזרו לארץ!

אגב, עברתם על פני סניף הדואר הגדול משמאלכם - פספסתם את המסעדה. חיזרו אחורה!

זה באמת מקום מושלם ל"ארוחת פרידה" מטוקיו.

או זה או איזקאיה!

 

ואם עדיין לא היה לכם מספיק, יש כמה חנויות כלבו ענקיות בצד זה של Shinjuku , שייתכן ותרצו לבקר, רצוי לפני ארוחת הערב:

1. אודקיו – Odakyu: חנות כלבו בת 16 קומות, ובם מחלקת אוכל נפלאה בקומות המרתף ומגוון מסעדות.החנות שייכת לקבוצת "אודאקיו", המפעילה גם קווי תחבורה, כמו בהאקונה. פתוח כל יום 10:00-20:00; מסעדות 11:00-22:00.

2. קייאו- Keio: חנות כלבו מורכבת בת-11 קומות, בה מחלקת מזון בקומת המרתף ומגוון מסעדות. החנות שייכת לקבוצת Keio, המפעילה, גם היא, מספר קווי רכבת למערב טוקיו. פתוח כל יום 10:00-20:00; מסעדות 11:00-22:00.

3.מיילורד-  Mylord: חנות כלבו בת שבע קומות של קניות ושלוש קומות מסעדה.המתחם כולל גם "רחוב הפסיפס"- Mosaic-Dori, מדרחוב צר בין חנויות הכלבו Keio וOdakyu. פתוח כל יום 11:00-21:00; מסעדות עד שעה 22:30.