אופציה: אמבטי החול באיבוסוקי- Sand Bath in Ibusuki 

 "רציתי לקבור את עצמי"- מקבל משמעות אחרת! cool

 

מתאים למי שיש JR PASS לשבועיים או שעובר מנקודה לנקודה ממש מהר או שיש לו הרבה זמן ביפן (וסבלנות), לקחת את הזמן בקיוטו והאיזור ולחזור לטוקיו באוטובוס לילה.

איבוסוקי היא עיירת אונסנים, המפורסמת באמבטיות החול שלה, בה המתרחצים נקברים בחול, המחומם באופן טבעי.

העיר מקיפה את הקצה הדרומי של חצי האי סצומה והאזור הראשי במרכז העיר נמצא לאורך החוף מול מפרץ קגושימה. 

ניתן ליהנות מאמבטיות החול של איבוסוקי במספר בתי מלון ואתרים אחרים, אבל המקום הפופולארי ביותר הרחצה הוא Saraku Sand Bath Hall, שנמצא כקילומטר מתחנת איבוסוקי. באמבטיות החול, מקבלים האורחים חלוקי יוקאטה ונקברים בחול החם, המחומם ע"י קיטור טבעי, המגיע מלמטה, על ידי אנשיי צוות המקום.  בחול חם שמחוממים על ידי קיטור טבעי מגיע מלמטה. לאחר "קבורה" של כ-10 עד 20 דקות, שוטפים את החול ונכנסים למעיינות חמים "רגילים".

להקבר בחול החם! וואו!

 

למרות שאמבטיות החול הינן האטרקציה העיקרית ומפורסמת ביותר של איבוסוקי, ישנם אתרים נוספים, בהם אפשר לבקר, כגון מוזיאון סאצומה דנשוקן Satsuma Denshokan Museum , שם מוצגת ההסטוריה המקומית ותצוגת כלי חרס.

חוויית רחצת חול אחרת יש במרחצאות חיצוניים של "Healthy Land".

ניתן להגיע לקצה  הדרומי של העיר של איבוסוקי, ל" Cape Nagasakibana", שבו יש נקודת תצפית יפה עם נוף לים ולהר הסמוך,  Kaimondake. 

הגעה:

ניתן להגיע לתחנת איבוסוקי ישירות  מקגושימה, תחנת Kagoshima Chuo , ברכבת Limited Express , נסיעה של כ-50 דקות, מחיר: 2130 ¥, יוצאות 3 רכבות ביום- לבדוק לו"ז באפליקציית תכנון מסלול נסיעה) או ברכבת Local (איטית יותר), 70-80 דקות, 1000¥, פעם או פעמיים בשעה.

 

אונסנים ואמבטי חול- Healthyland. נוף לסַקוּרַגִ'ימָה 

ניתן להגיע לאמבטי החול של Saraku  מתחנת איבוסוקי: 15 דקות הליכה או 5 דקות נסיעה באוטובוס, 140¥.למוזיאון  Satsuma Denshokan ניתן להגיע ב-7 דקות נסיעה במונית.

 

כדי להגיע לאמבטי החול של  "Healthy Land", יש לקחת אוטובוס מתחנת איבוסוקי או מתחנת Yamakawa , לכיוון לKaimon  (תחנת Kaimon Eki Mae 開聞駅前) ולרדת בתחנת האוטובוס "Healthyland-iriguchi " -ヘルシーランド入口 ומשם, כ-5 דקות הליכה אל פתוח האמבטיות הפתוחות.

אותו האוטובוס ממשיך לפארק הפרחים של קגושימה-   Kagoshima Flower Park ול Cape Nagasakibana.