אם הנכם אנרגטיים ובעלי מספיק סבלנות לנסיעות ארוכות, אני ממליצה על הוספת קאגושימה Kagoshima ל-7 ימי שלך הJR PASS  שלכם.

קאגושימה וסַקוּרַגִ'ימָה

 יש לי מקום חם בלב לקאגושימה.

בעבודתי השניה ביפן, בתחילת שנת 2001, נשכרתי על ידי "Iwasaki Group", לשם העלאת עסקיהם אונליין והקמת פורטל תיירות לעיר קגושימה. משפחת איווסאקי הינה אחת המשפחות החזקות בעיר. ראש המשפחה, פוקוזו איווסקי, שנפטר בשיבה טובה לפני מספר שנים, היה מדורג כאחד מחמשת האנשים העשירים ביפן. בבעלות המשפחה מספר מלונות, מגרשי גולף, חברת השכרת רכב, מסוקים, מעבורות לאי יאקושימה, מרכזי קניות ובקיצור- ידם בכל. לשם כך, נשלחתי לפגישות עסקיות בקגושימה וכמובן שגם נשלחתי לטייל. הרי כדאי שאכיר, ולו במקצת, את העיר שעבורה אני בונה פורטל תיירותי ואכן- זו עיר עם קסם רב ומצאתי את עצמי כמעיין שגרירה של עיר זו. 

מלבד האטרקציות של הר הגעש סאקורג'ימה והחולות החמים של איבוסוקי, יש בעיר אוירה נעימה ותושבים חברותיים. מפאת מרחקה, העיר גם פחות מתויירת ואין שםאת העומס של התיירים הסינים. 

אז למי שיש טיול ארוך משבועיים- זה יעד מומלץ. 

 

שימו לב ש Kagoshima נמצאת בנקודת הדרומית ביותר באי קיושו!

מבחינת לוגיסטיקה, הייתי מציעה להדרים עד קגושימה אם התחלתם טיולכם בקיוטו/ לאחר שסיימתם עם האטרקציות באיזור קנסאי או לאחר הביקור בהירושימה ומייג'ימה.

כלומר: או: קיוטו > Kagoshima> הירושימה > ושאר היעדים עד לטוקיו

או: שאר היעדים עד להירושימה > קאגושימה > קיוטו > טוקיו

וכמובן שיותר בקלות, ניתן לכלול את קגושימה במסלול, אם נוחתים בקנסאי וחוזרים מטוקיו

(אם רוצים לרכוש JR PASS לשבוע אחד בלבד, אז לאחר הביקור בקאגושימה אפשר לסיים בקיוטו (שם לא צריך JR PASS) ואז לחזור לטוקיו באוטובוס לילה.

קגושימה היא בירת מחוז קגושימה והעיר הגדולה ביותר במחוז, השוכנת בקצה הדרום-מערבי של האי קיושו ביפן. העיר זכתה לכינוי "נאפולי של המזרח" בשל מיקומה על המפרץ (קלדרת איירה), מזג האוויר החם והר געש השכבתי סַקוּרַגִ'ימָה Sakurajima 桜島.

בעיר מתגוררים כ 610,000 תושבים, צפיפות אוכלוסייה של 1,107 תושבים לקמ"ר. שטח העיר הוא 456.71 קמ"ר.

 

קאגושימה אפופת עשן בשנת 2013, בהתפרצות סַקוּרַגִ'ימָה

היסטורית, קגושימה הייתה מרכז הטריטוריה של הסמוראים של משפחת שימאזו מסוף המאה ה-12 כאשר מינאמוטו נו יוריטומו השתלט על יפן. העיר הייתה נמל מסחרי פעיל כבר עם תחילת תקופת אדו, שעה שהפכה רשמית לבירת ההאן של שימאזו, פייף סצומה. סמל העיר הנוכחי (המופיע גם בדגלה) מבוסס על הקא-מון של שימאזו שיוצרים את צורה האות "市"( (שי שפירושה "עיר"). המגע הראשון בין יפנים לאירופאים התחולל קרוב לעיר כאשר סוחרים פורטוגזים הגיעו לאי טנגשימה ב-1543. הנצרות חדרה לראשונה ליפן דרך קגושימה, הנמל הראשון ביפן אליו הגיע המיסיונר הישועי פרנסיסקו זאווייר.

 

איך להגיע?

ניתן להגיע בדרך האוויר הים והיבשה.

קאגושימה וסַקוּרַגִ'ימָה

 

בטיסה: לנמל התעופה "קאגושימה", המיועד בעיקר לטיסות פנים אך גם לטיסות לסין וקוריאה. טיסה מטוקיו (נמל התעופה האנדה) לקאגושימה אורכת כשעה וחצי.

ברכבת: העיר היא הנקודה הדרומית ביותר אליה מגיע השינקנסן קו קיושו שינקנסן מסתיים בתחנת הרכבת "קגושימה צ'ואו" (鹿児島中央).

באוטובוס: ניתן להגיע בקווי אוטובוסים היוצאים מאוסקה ומקוֹבֶּה. נסיעה ארוכה!

במעבורת: בקגושימה פועל אחד מנמלי המעבורות העמוסים ביותר ביפן המקשר את איי יפן עם הארכיפלג של אוקינאווה ועם אוסאקה.

 

בעיר פועל קו אוטובוסים מיוחד לתיירים המבצע סיבוב מעגלי באתרי התיירות המרכזיים, וכן פועלים בעיר קווי חשמלית (Tram), אוטובוסים ומוניות.

כמובן שהאטרקציה המרכזית באי זה הינו הר הגעש הפעיל וה"מעשן", "סַקוּרַגִ'ימָה".

מה תבקרו בקאגושימה?

1. הר הגעש סַקוּרַגִ'ימָה

2. החולות החמים ב איבוסוקי

 

ומה לגבי לינה בקגושימה? בדקו כאן!