אם באתם לטיול ארוך יותר ביפן, כבר סיימתם את שבוע ה- JR PASS  שלכם ונמאס לכם מטוקיו הסואנת וממקדשים, Kusatsu Onsen הוא היעד הבא שלכם.

קומיקו ואנוכי מסתובבות בין האונסנים עם יוקאטה, ברחבי העיירה

 

מומלץ אם אתם זוג או קבוצה. לנוסע היחיד- אולי פחות כיף! (נסו למצוא לפחות מישהו אחד לנסוע איתו!).

קוסאצו אונסן Kusatsu Onsen 草津温泉  הוא אחד מאתרי הנופש המפורסמים ביפן, השופעים במעיינות חמים איכותיים, שלפי המסורת, יכולים לרפא כל מחלה מלבד מחלת האהבה.laughing

המעיינות החמים של קוסאצו מפורסמים כבר מאות שנים וזכו לתהילה בין-לאומית, ע"י הרופא הגרמני ארווין פון באלז (Erwin von Baelz), ששירת בחצר הקיסר בסוף שנות 1800 והמליץ למטופליו לטבול במעיינות אילו, בשל הסגולות הרפואיות.

העיירה קוסאצו ממוקמת בגובה של 1200 מטר מעל פני הים, בהרי מחוז גומה (Gunma) ומציעה סקי בחורף וטיולים בהמשך השנה והכל, בשילוב עם רחצה במעיינות החמים.  קוסאצו ממוקמת על ה"דרך הרומנטית של יפן".(Japan's Romantic Road).

 

נביעות מיים רותחים במרכז העיירה

 

הגעה:

הדרך הטובה ביותר להגיע לשם בתחבורה ציבורית היא באמצעות אוטובוס:

מטוקיו ישנם קווי אוטובוס רבים, ישירים, מטרמינל האוטובוסים של שינג'וקו. עלות לכיוון אחד: ¥ 3300 והנסיעה אורכת כ- 4 שעות. כרטיס ה JR PASS לא תופס בקווי האוטובוס הללו.

 

לינה: באחד מיני הריוקנים המסורתיים.

 

שהות: עם כניסתכם לריוקן שלכם, החליפו לחלוק היוקאטה והסתובבו עימו חופשי ברחובות קוסאצו, כמו שהנכם רואים בתמונה. מידי כמה מטרים- יש אונסן קטן. כנסו

חזרה לריוקן- הכי נקיים שיש- אחרי חרישת האונסנים בעיירה

פנימה. לרוב זה חינם!!!

יש מספר אונסנים בתשלום, למשל האונסן  שבלב היער, אונסן ענק, תחת כיפת השמיים. דמי כניסה: 500¥.