נקרא גם "פושימי אינארי טאישה" (伏見稲荷大社) היא מקדש שינטו חשוב בדרום קיוטו, המפורסם באלפי שערי ה"טורי", היוצרת רשת שבילים רשת שבילים מאחורי המבנים העיקריים שלה. השבילים מובילים  ליער המיוער של הר אינארי הקדוש, המתנשא לגובה 233 מטרים ושייך לשטחי המקדש. 

 שביל בתוך אלפי שערי טוריי

פושימי אינארי הוא החשוב ביותר, מבין אלפי מקדשים, המוקדשים ל"אינארי", אל האורז בדת השינטו. שועלים נחשבים לשליחים של אינארי, ולכן פסלי שועל פזורים ברחבת המקדש. זהו מקדש עם שורשים עתיקים מקורות עתיקים, עוד טרם הפיכת קיוטו לבירה בשנת 794.

הסיבה העיקרית שתיירים מגיעים לבקר במקדש זה הוא לטייל בשבילי ההר ובתוך שערי ה"טורי" אבל גם מבני המקדש עצמם שווים ביקור. בכניסה למקדש עומד "שער רומון" (Romon Gate), שנתרם בשנת 1589 על ידי המנהיג המפורסם טויוטומי הידיושי. (Toyotomi Hideyoshi). מאחוריו ניצב בניינו הראשי של המקדש (Honden) ומבני נספח נוספים.

בחלקו האחורי של המקדש נמצאת הכניסה ל שבילי ההליכה, המכוסים בשערי "טוריי"(Torii), המתחילים  בשני טורים צפופים ומקבילים של שערים, הנקראים Senbon Torii ("אלפי שעריטוריי"). כל שערי הטוריי, לאורך המסלולים, הינם תרומות של יחידים וחברות, ושמו של כל תורם ומועד התרומה חקוקים על גבי כל שער. עלות שער "טוריי" הינה החל מ 400,000 יין לשער קטן וועד יותר ממיליון יין לשער גדול.

הטיול לפסגת ההר ובחזרה לוקח אורך כ 2-3 שעות. לאורך הדרך, יש מקדשים קטנים יותר מרובים עם ערימות של שערי טוריי מיניאטוריים, שנתרמו על ידי מבקרים עם תקציבים קטנים יותר. יש גם כמה מסעדות לאורך הדרך, המציעות "מנות נושא" מקומיות כגון אינארי סושי (Inari Sushi) וKitsune Udon  ("אודון שועלים"). בשתי המנות הללו פיסות Aburaage (טופו מטוגן), שאמורות להיות מזון האהוב על שועלים. (חשבתי שהם אוהבים בשר..tongue-out)

הכניסה: שני טורים שם שערי טוריי

 

לאחר הליכה של 30-45 דקות,  תבחינו בירידה הדרגתית בצפיפות שערי הטוריי ותגיעו לצומת Yotsutsuji , בערך במחצית הדרך לפסגת ההר, שם ניתן לצפות בנופיה היפים של קיוטו. השביל מתפצל למסלול מעגלי לפסגה. מטיילים רבים מסיימים את הטיול בנקודה זו, כי השבילים כבר לא מגוונים כל כך וצפיפות השערים קטנה עוד יותר.

דרכי הגעה:

המקדש ממוקם ממש מחוץ לתחנת JR Inari, התחנה השנייה לאחר תחנת JR Kyoto לאורך קו JR NARA. נסיעה של 5 דקות, 140 ¥, תחנה אחת מתחנת קיוטו. שימו לב: רכבות "אקספרס" פוסחות על תחנה זו, אז לעלות על "LOCAL". בנוסף, ניתן להגיע למקדש מתחנת Keihan Fushimi Inari

 

אגב, אפשר להמשיך מכאן לנארה : חזרו תחנה אחת אחורה, לJR Kyoto Station ועלו על רכבת EXPRESS לקיוטו.

זה יעד מצויין לחצי יום בקיוטו שאחריו- תמשיכו ליעדכם הבא (חזרה לטוקיו  או המשך להירושימה דרך הימג'י). קווי השינקנסן לייעדים השונים יוצאין מתחנת JR KYOTO.