ניתן לצאת משדה התעופה "קנסאי" שבאוסקה OSAKA למספר ייעדים. לרוב, בעיקר לנוסעים לטיול קצר, ההמלצה שלי היא להגיע הישר משדה התעופה לקיוטו Kyoto . רוב המטליים לטיול קצר חוזרים מטוקיו אך למי מכם שחוזר דרך אוסקה ו/ או נוסע לייעד אחר מנמל התעופה, שאינו קיוטו, קראו מאמר זה ביסודיות: 

מסלולי הרכבות מנמל התעופה "קנסאי"

 

כפי שכתבתי בפוסט: "איך הכי טוב להגיע מנמל התעופה קנסאי לקיוטו ? ", האפשרות הנוחה, הזולה והמהירה ביותר היא רכבת של JR , לימיטד אקספרס, "Haruka", הנוסעת לקיוטו בקצת פחות מ 77 דקות.

אחת ל 2 רכבות "הארוקה" היא בעיצוב "הלו קיטי"!

קראו אודות כך כאן

 

אבל כמובן שיש עוד אופציות הגעה לקיוטו , אפשרויות להגיע לייעדים אחרים ביפן ולמי מכם שחוזרים משדה התעופה קנסאי- דרכים להגיע אל נמל התעופה. 

 

אם הנכם רוצים לנסוע לאזור קאנאזאווה (איזור טאקיאמה):

שיקלו לרכוש כרטיס Takayama-Hokuriku Area Tourist Pass , המאפשר 5 ימים של נסיעה בלתי מוגבלת עבור 13,500 ¥.

אם בכוונתכם לנסוע צפונה  (לכיוון Fukushiyama Onsen, Kinosaki), או שרוצים לנסוע ל Okayama Kurashiki או להגיע למעבורת לאי האומנות נאושימה Naoshima בתוך ארבעה ימים, שקלו לרכוש כרטיס  JR KANSAI WIDE PASS, הכולל שינקנסן Shinkansen   לאוקייאמה. הכרטיס עולה 8,500 ¥ בלבד אם מזמינים אותו מחו"ל או 9,000 ¥ אם קונים במקום, במשרדי JR. זהו אחד הפסים השווים ביפן!!  

 

אוטובוסים לשדה התעופה: 

קיים שירות Limousine Bus מ/ אל שדה התעופה קנסאי. רק שימו לב שהנכם על האוטובוס לשדה התעופה הנכון (יש בקנסאי שדה תעופה בינ"ל ומקומי).

שירות זה יותר נוח יותר כי לא צריך להחליף רכבות. אוטובוסים יוצאים כל כ- 30 דקות וזו אופציה טובה אם החמצתם את רכבת ה- Haruka. 

תחנות אוטובוס ממוקמות מחוץ לרציף הנחיתות הבינלאומית של הנוסעים (במרכז הקומה הראשונה). כרטיסים ניתן לרכוש ממכונות הכרטיסים האוטומטיות, הנמצאות מחוץ לטרמינל הנוסעים בקומה 1.

אוטובוסים לקיוטו: האוטובוס האחרון יוצא בשעה 22:10, ועולה 2500 ¥.

בשעות 06:05, 08:10, 8:40 בערב, האוטובוס ממשיך מעבר לתחנת JR קיוטו אל תחנת ניג'ו, כך שאם הנכם לנים ליד ניג'ו או Yajo Omiya, אוטובוס הוא האופציה הטובה ביותר עבורכם מבחינת נוחות, אם כי בשעות העומס, זה יהיה איטי מה Haruka. (וקצת מהיר יותר מרכבת "רגילה", אם כי יקר יותר).

טיפ בנוגע לחוזרים משדה התעופה קנסאי: שימו לב שהנכם עולים על האוטובוס הנכון! ישנם שני שדות תעופה באOSAKA: שדה תעופה מקומי: "איטאמי" (המכונה לעתים קרובות "Osaka Airport"), ונמל התעופה הבינלאומי "קאנסאי". ודא שאתה מקבל את האוטובוס לקאנסאי- KANSAI.

 

אם הנכם לנים בדאון-טאון קיוטו:(Sanjo, Shijo): 

רכבות של Nankai ו Hankyu מוכרות כרטיס משולב ב- 1,230 ¥ , הנקרא Kyoto Access ticket, ויש להחליף רכבות לפחות פעם אחת באוסקה. עבור 300 יין נוספים – תוכלו לשדרג לרכבת מהירה יותר.

זו אופציה טובה למי שכבר היה ביפן/ על באג'ט, שרוצה לחסוך כסף ושיש לו זמן.

הסעה מדלת- לדלת עם MK SHUTTLE BUS


עבור הנוסעים עם הרבה מטען, הרוצים שירות הסעה מדלת לדלת:

כדאי לקחת את ה MK SHUTTLE BUS , שעולה כ 3,500 יין. זה מעיין מיני-וואן, שיש להזמין יומיים מראש, עד השעה 17:00. להזמנות באנגלית- כאן.

 

לסיכום:

1. על מנת להגיע ישירות משדה התעופה קנסאי לקיוטו, הכי חכם לרכוש כרטיס JR Kansai One Day Pass. זה ייתן לכם את הדרך המהירה עם התמורה הטובה ביותר לכסף. יש להציג דרכון בעת הרכישה וההגעה לקיוטו עם קו Haruka Limited Express . קראו עוד על כך כאן.

2. רכבת HARUKA  תביא אתכם לקיוטו יותר מהר מהשינקנסן! אל תבזבזו את ה JR PASS שלכם על נסיעה לקיוטו (אם רכשתם כרטיס לשבוע).

3. חזור אל נמל התעופה קנסאי (מאיפה שלא תהיו)- עדיף באוטובוס, רק לשים לב שאתם עולים על אוטובוס ל Kansai Airport ולא ל Osaka Airport (איטאמי)

4. בחזור אל נמל התעופה ברכבת: אם אתם עם פס JR כלשהו ועולים על רכבת אקספרס "רגילה" של JR לנמל התעופה קנסאי, שימו לב שהרכבת אכן עוצרת בנמל התעופה, כי  בתחנת Hineno הרכבת מתפצלת ל- 2, כך שחלק מהרכבות לא מגיעות לשדה התעופה. (אם כי כתוב באנגלית אם הרכבת כן מגיעה לשדה התעופה).

5. אם תחנתכם האחרונה נמצאת ב Downtown Kyoto ולא סמוך ל JR  Kyoto, שווה לרכוש כרטיס kyoto Access Ticket . זה ממש זול: 1,200 ¥ אבל הקאץ': זה כרוך ב 2-4 החלפות וייקח כ- 100 דקות (לעומת 72 דקות עם רכבת Haruka).

6. אם יש לכם המון מטען והנכם חוזרים מנמל התעופה קנסאי, קחו אוטובוס MK Shuttle Bus, שמסיע Door to door ולא תצטרכו להיסחב עם חפציכם. הזמינו כאן